Seniorská obálka - I.C.E. karta

K vyzvednutí na Obecním úřadě Stará Lysá

Seniorská obálka - I.C.E. karta

Seniorská obálka (neboli I. C. E. KARTA) je zaručeně dobrá věc, která pomáhá zachraňovat životy! I. C. E., neboli „In Case of Emergency„ je karta pro případ naléhavé pomoci – v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života. Zde mají senioři vyplněné základní údaje o svých nemocech, lécích, alergiích a kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Případů, kdy osamělého seniora mohou postihnout náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc, přibývá stejně jako výjezdů hasičů nebo policie. V takových situacích je člověk často rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je dobře vyplněná I. C. E. KARTA umístěná na viditelném místě v domácnosti.

Co je seniorská obálka, neboli I. C. E. karta?

Seniorská obálka, nebo též karta I. C. E. (In Case of Emergency) je určena nejen pro seniory, kteří se ocitnou v krizové situaci. Napomáhá především v okamžiku, kdy člověka postihnou náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc. V takových situacích bývá člověk rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci dobře vyplněná I. C. E. karta umístěná na viditelném místě v domácnosti.

Co do karty vyplnit?

Kartu je třeba vyplnit v klidu, nejlépe s někým blízkým či rodinou. Při vyplňování se postupuje podle velmi jednoduchého návodu, který je vytvořen v barvách „semaforu“. Vyplňují se údaje týkající se nemocí, se kterými se dotyčný léčí, a léků, které užívá. Dále je vhodné uvést jméno praktického lékaře, ale především údaje týkající se blízkých osob, kterým je nutno podat zprávu o vzniklé situaci. Aby karta fungovala, je velmi důležité ji průběžně aktualizovat, například při změně předepsaných léků.

Kam kartu umístit?

Vyplněnou kartu je nutno umístit na jedno ze dvou možných míst – na lednici (třeba magnetkou) nebo do průhledné fólie na vnitřní stranu vchodových dveří. Je důležité, aby údaje na kartě nebyly zastaralé a aby byla karta vidět. Kartu neukládejte do neprůhledného pouzdra nebo do šuplíku a podobně.

Kartu si můžete vyzvednout na Obecním úřadě Stará Lysá nebo stáhnout níže:

Seniorská obálka A4

Seniorská obálka cestovní MINI

Pokyny k vyplnění seniorské obálky

Seniorská obálka - informační leták

SO_A4_ICE_karta_SK.PDF.pdf