Informace k vydávání voličských průkazů pro volby do Senátu Parlamentu ČR

Informace k vydávání voličských průkazů pro volby do Senátu Parlamentu ČR.

Dny stanovené pro konání voleb v České republice:

• pátek 23. září 2022 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a
• sobota 24. září 2022 od 8:00 hodin do 14:00 hodin.

Případné II. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR

• pátek 30. září 2022 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a
• sobota 1. října 2022 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají v obcích zařazených do senátního obvodu č. 37 – Jičín (obce: Běrunice, Bobnice, Budiměřice, Čilec, Činěves, Dlouhopolsko, Dobšice, Dvory, Dymokury, Hradčany, Hrubý Jeseník, Chleby, Choťánky, Chotěšice, Chroustov, Jíkev, Jiřice, Jizbice, Kamenné Zboží, Kněžice, Kněžičky, Kolaje, Kostomlátky, Kostomlaty nad Labem, Košík, Kouty, Krchleby, Křečkov, Křinec, Libice nad Cidlinou, Loučeň, Lysá nad Labem, Mcely, Městec Králové, Milovice,  Netřebice, Nový Dvůr, Nymburk, Odřepsy, Okřínek, Opočnice, Opolany, Oseček, Oskořínek, Pátek, Písty, Podmoky, Rožďalovice, Sány, Seletice, Senice, Sloveč, Stará Lysá, Straky, Stratov, Úmyslovice, Velenice, Vestec, Vlkov pod Oškobrhem, Vrbice, Všechlapy, Záhornice, Zbožíčko, Žitovlice)

Volby do Senátu Parlamentu ČR probíhají pouze na území České republiky, do Senátu může volit pouze státní občan ČR.

Voličský průkaz

Volič, který nemůže nebo nehodlá volit ve volbách do Senátu ve svém volebním okrsku, může požádat obecní úřad v místě svého trvalého pobytu o vydání voličského průkazu, avšak pouze v případě, že jsou v tomto volebním obvodu vyhlášeny volby do Senátu. S tímto voličským průkazem může volič hlasovat jen v obcích ve svém volebním obvodu (obvod č. 37 - Jičín).

Volič, který má trvalý pobyt mimo území ČR, požádá o vydání voličského průkazu příslušný zastupitelský úřad (volič je zde zapsán ve zvláštním seznamu voličů). S tímto voličským průkazem může volič hlasovat v kterémkoli z 27 senátních volebních obvodů, ve kterých probíhají volby.
Voliči lze vydat pouze jeden voličský průkaz pro příslušné kolo voleb (pro každé kolo zvlášť).

O voličský průkaz lze požádat ode dne vyhlášení voleb (od 13.04.2022):
• osobně nejpozději dne 21. září 2022 do 16:00 hodin (24. srpna 2022 u zastupitelského úřadu) nebo
• písemně tak, aby byla žádost doručena obecnímu úřadu nejpozději dne 16. září 2022 v 16:00 hodin.
Žádost v listinné podobě musí být opatřena úředně ověřeným podpisem voliče, žádost podaná v elektronické podobě musí být zaslána prostřednictvím datové schránky voliče (NE e-mailem s elektronickým podpisem).

Obecní úřad (případně zastupitelský úřad v zahraničí) předá nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tj. nejdříve dne 8. září 2022, voličský průkaz osobně voliči, nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle (způsob převzetí volič uvede v žádosti o vydání voličského průkazu).

Voličský průkaz volič odevzdá před hlasováním ve volební místnosti.

Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu nelze vydat duplikát!!!

ŽÁDOST O VYDÁNÍ VOLIČSKÉHO PRŮKAZU (28.06 kB)

Plná moc k převzetí voličského průkazu (19.71 kB)

ŽÁDOST O VYDÁNÍ VOLIČSKÉHO PRŮKAZU.docx

Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 28,06 kB